regeneracja
pompowtryskiwaczy

i pomp jednostkowych UP-PLD
do samochodów osobowych i ciężarowych

Jak przebiega czyszczenie i regeneracja pompowtryskiwaczy

Proces czyszczenia i regeneracji pompowtryskiwaczy

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Krystalizująca się parafina, woda i kwas siarkowy, to wielka trójca największych zagrożeń, jakim czoło muszą stawić pompowtryskiwacze. Zanieczyszczenia paliwa, wymieniane są zawsze na 1 miejscu listy czynników mogących spowodować usterki w układzie zasilania silnika diesla. W zasadzie podzespół, jakim są pompowtryskiwacze (grupa VW), ma opinię niezawodnego, mimo, że mało ekologicznego, bo wśród najważniejszych niebezpieczeństw, na jakie może trafić podczas swojej pracy wymieniliśmy już wszystkie. Nie jest to jednak powód, dla którego mielibyśmy lekceważyć higienę układu zasilania silnika, ponieważ wśród skutków korzystania z niesprawnego układu mamy całą paletę usterek, do permanentnego zniszczenia jednostki napędowej włącznie.


Jak przebiega czyszczenie pompowtryskiwaczy
Jak przebiega czyszczenie pompowtryskiwaczy

Jak zapobiegać, jak leczyć?

Wśród objawów, na jakie musimy zwrócić uwagę, są typowe objawy usterek w układzie paliwowym, to jest, dymienie z wydechu, utrata mocy i wzrost spalania, nagłe gaśnięcie auta, bądź problemy z rozruchem, dowodzą powstawania problemów właśnie w układzie zasilania silnika. Właściwie niewiele jest działań, na które możemy sobie pozwolić bez profesjonalnego sprzętu. Ambitnie, można sobie pozwolić na amatorski test przelewowy, który polega na odłączeniu od pompowtryskiwaczy króćców przelewowych i następnie analiza porównawcza ilości zebranego nieprzetłoczonego oleju napędowego. Ilości powinny być oczywiście jak najmniejsze, jeśli jeden z wtrysków odbiega widocznie od pozostałych, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa sami zidentyfikować, który wymaga kontroli i regeneracji. Proces czyszczenia takiego pompowtryskiwacza w profesjonalnym autoryzowanym serwisie takim jak nasz Bosch service Pawlik w Stalowej Woli obejmuje:

- Demontaż
- Rozbiórka do podstawowych elementów składowych
- Czyszczenie termochemiczne (z zastosowaniem wiodących marek jak Liqui Moly)
- Czyszczenie poprzez kąpiel w płuczce ultradźwiękowej (czyszczenie ultradźwiękami)
- Badanie mikroskopem cyfrowym
- Ponowny montaż
- Testy przelewowe na profesjonalnej maszynie CRU
- Testy na stole probierczym EPS
- Instalacja w silniku, ustawianie kąta wtrysku, kodowanie

Pompowtryskiwacze do samochodów ciężarowych firmy Bosch
Pompowtryskiwacze Ośmiozaworowe

Jak łatwo zauważyć proces jest wymagający pod względem dokładności i sprzętu, który jest potrzebny, by go przeprowadzić. Warto, więc nie wahać się i korzystać z usług profesjonalnego zakładu, który w pompach, wtryskach i układach zasilania silnika oraz ich regeneracji specjalizuje się i traktuje, jako priorytet, w strategii swojego rozwoju.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

telefon: 601 856-277

ul. KEN 20
37-450 Stalowa Wola
województwo podkarpackie

pompowtryski

Roczna gwarancja
bez limitu kilometrów