regeneracja
pompowtryskiwaczy

i pomp jednostkowych UP-PLD
do samochodów osobowych i ciężarowych

Uszczelniacze pompowtrysków - Rola uszczelnień w budowie pompowtryskiwaczy

Udostępnij
Zapraszamy do polubienia naszego kanału
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na instagramie
Zapraszamy do polubienia naszego profilu na wykop.pl


Pomysłowe rozwiązanie, żywotne, w rozsądnej cenie, ze znakomitymi osiągami. Te cztery epitety wystarczą, aby opisać niemiecki wynalazek, jakim są pompowtryskiwacze. Wprowadzone w 1998 roku, stanowiły odpowiedź na Common Rail, układ zasilania silnika rodem z włoskich warsztatów turyńskiej fabryki samochodów FIAT. Rzeczywiście od samego wprowadzenia na rynek cechowały go wyjątkowo dobre osiągi i mimo niskiej kultury pracy, wiele osób sięgnęło po to właśnie rozwiązanie. Do dziś jeździ po drogach na świecie wiele takich przykładów niemieckiego zaangażowania w rozwój motoryzacji i, szczerze mówiąc, nic dziwnego, ponieważ długość życia tego podzespołu kilkukrotnie przewyższa najnowsze rozwiązanie. Jak dbać o pompowtryski by posłużyły nam jak najdłużej? Czy jest coś, o czym należy w ich eksploatacji niezbędnie wiedzieć? Czy można je naprawiać i czy warto je regenerować?


USZCZELNIACZE POMPOWTRYSKÓW USZCZELNIACZE POMPOWTRYSKÓW


Pompowtryski to połączenie trzech urządzeń w jednym, a jest to pompa, wtryskiwacz i zawór sterujący. Prostota ich konstrukcji zapewniła pompowtryskiwaczom godną podziwu żywotność i bardzo konkurencyjne osiągi. Pomijając zanieczyszczenia w paliwie (na które i tak jest dużo mniej wrażliwy niż na przykład Common Rail), właściwie niewiele jest zagrożeń, którym musi stawić czoła. Częstą przyczyną usterek są warunki pracy pompowtryskiwacza. Warto wiedzieć, że możliwośc instalacji pompowtryskiwaczy wymaga zmiany konstrukcji silnika, a konkretnie wzbogacenie jej o wałek rozrządu, napędzany wałem napędowym, który poprzez naciskanie na pompki pompowtrysków determinuje ich pracę. Poddawane naciskowi z jednej strony, a wysokiemu ciśnieniu i temperaturze z drugiej, pompowtryskiwacze, muszę cechować się właściwą wytrzymałością, by wyzwaniom codziennej pracy sprostać, i o dziwo, świetnie sobie radzą. Nawet wobec drgań wywołanych pracą silnika i wtryskom o częstotliwości nawet kilkuset na sekundę wtryskiwacze dają sobie radę. Efektowną pracę psuje trochę znaczący hałas, lecz nie zmienia to efektywności pracy. Jeśli dochodzi do uszkodzeń w układzie zasilania bazującym na pompowtryskiwaczach, najczęściej jest to utrata ciśnienia w silniku z powodu uszkodzonych lub zużytych uszczelniaczy pompowtrysków. Wchodzą one w skład najbardziej podstawowego nawet zestawu naprawczego, ponieważ jest to znana bolączka układu. Niestety nie ma rozwiązań idealnych, a świadomi tego producenci, dbając o zadowolenie klienta, przygotowali zestawy naprawcze dla większości modeli pompowtryskiwaczy. Uszczelniacze pompowtryskiwaczy znajdują się w ich dolnej części pomiędzy dyszą (koncówką wtryskiwacza) a korpusem pompowtrysku oraz pomiędzy korpusem a pompą pompowtryskiwacza. Rozpoznać uszkodzenie można wizualnie. Powierzchnia powinna być gładka i jednolita, jakiekolwiek perforacje, żłobienia, pęcherzyki, powierzchnia spalona lub okopcona informuje nas, że uszczelka jest zużyta i nadaje sie do wymiany. Utrzymanie stałego ciśnienia w komorze spalania w silniku samozapłonowym stanowiło problem już dla jego wynalazcy, Rudolfa Diesla. Stąd też i dla uzytkowników, zadbanie o jakość uszczelnienia powinno być jednym z podstawowych elementów zachowania odpowiedniej higieny eksploatacji.

POMPOWTRYSKIWACZ DO SILNIKÓW OŚMIOZAWOROWYCH POMPOWTRYSKIWACZ DO SILNIKÓW OŚMIOZAWOROWYCH


Zestaw naprawczy każdego modelu pompowtryskiwacza jest wyposażony we wszystkie uszczelnienia, i podczas procesu regeneracji wszystkie uszczelniania są wymieniane. Warto zaznaczyć, że cena takiego zestawu naprawczego zazwyczaj nie przekracza 10% ceny nowego pompowtryskiwacza, więc stanowi bardzo rozsądną alternatywę dla wymiany całego podzespołu, a niekiedy wymiana zestawu naprawczego połączona z odpowiednio przeprowadzonym czyszczeniem daje bardzo wymierne efekty.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów!

telefon: 601 856-277

ul. KEN 20
37-450 Stalowa Wola
województwo podkarpackie

pompowtryski

Roczna gwarancja
bez limitu kilometrów